Зрада, Зрадонька - нав'язливий психологічний стан українців у важкі часи (зазвичай, самим мудрим народом™ і провокований). Медіа та інтернет мем, створений російським сегментом інтернету в далекому 2013, та успішно запозичений зрадойобами та журнашлюхами українським інфопростором в 2014-му році.
У цій статті під мемом “Зрада” розуміється морально-психологічний стан, відчуття та пошук (а хто шукає, той завжди знайде, а де не знайде, там придумає чи запозичить у кацапів методичку) зради, різновидність глобального батхерту, та його зображення в Інтернетах.
У певних випадках Зрада™ може бути синонімом образи, але є ньюанси. Крім зради як відчуття, існує подружня зрада і державна зрада. Про державну зраду, зраду бізнес-інтересів та подружню зраду можете погуглити у вікіпедії, або в кримінальному, громадському, цивільному, а також сімейному кодексі, якщо ви зрадник і, тим більш, зробили це заради ПРОФІТУ.
А ще можете почитати біографії Каїна (першого зраднюка) та Іуди (найвідомішого зрадника). Ага.
В науковому сенсі, зрада є філософсько-етичною категорією, як “добро” і “зло”. Філософи розглядають зраду аналогом зла та, у певному сенсі, мають рацію. Еталонна зрада однаково відчувається будь-якою людиною, оскільки це особливість людської психології. Але, тим не менш, зрада дуже і дуже суб'єктивна.
В сучасних творах по соціальній психології і навіть езотериці можна прочитати про різні сторони зради та Зради™, але і там Ви навряд знайдете визначення, що дасть Вам достеменне розуміння цього явища.
Ітогі підвєдя ©, сформулюємо так: зрада - це властивість людської психології, її свідомості та підсвідомості, як і непозбувна бентега батхерт загалом. І, оскільки не існує єдиної теорії психології, соціології і суспільства - соціопсихополітології, так і не існує подібної для більш складних явищ матеріального світу єдиної теорії усього, це питання обходять стороною, бо надто багато сфер воно охоплює.
Зрада™
Почитав зранку притомний УкрТві - все зашибісь, корупціонерів саджають, нову техніку видають, весь світ нас підтримує, нафта дешевшає, криза минає.
(втратило актуальність з 2019 року).
Почитав зранку притомний УкрТві - несемося! Попив кави, почитав фейсбук - зрада тут, зрада там, але “ми все одно переможемо”. Почистив зуби, зайшов на січ - на сході та півдні 90% ватників, всіх вже давно злили, сєпари нас їбуть, війна майже програна, все дуже погано
(актуально з 2019 і кожного дня, завдяки 73%))
Мем “ЗРАДА” можна розглядати як запозичений мем. Але це не зовсім так. Ви самі розумієте, що є, наприклад, слово з трьох букв на паркані. Є його аналог в українській, але користуються російським.
Зародився цей мем в глибинах політачу, як реакція російських анонімусів на рівень соціальної свідомості українців.
Сама поява цього мему є першопричиною ЗРАДИ, яку вони відчули, коли побачили, як українці дають люлів беркуту та тітушні (середньостатистичний житель московії сситься ментів та будь-яких каральних органів влади і цей страх в нього в генах). Мем був спробою показати циклічність розвитку українців (на прикладі повторення Майдану знову). Т.з. колесо генотьби, як спотворене колесо сансари представляло українців, як тих, які творять революцію, потім скидають владу і починається все спочатку. Але ж ситий голодного не зрозуміє. Менталітет не той. Спочатку з нього ржали і постили відео. Але, через властивість українців запозичувати зброю у ворогів (одяг в турків, машинґевери та ППШ у Райху та загонів НКВС), цей мем було запозичено українським сегментом інтернету (згодом це полізе боком, але хто знав, що серед українців виявиться великий пласт зрадойобів).
Спритні українські юзери підмітили, що відчуття зради в непідготовленого юзера частіше за все буває рефлексом на рівні скорочення м'язів препарованої жаби. За різних причин. Частіше за все через низький IQ або надто розхитану чи недорозвинену психіку. Оскільки існують інтелектуали, які слухають пєтуШарія та інших видатних особистостей, або цілодобово слухають ТСН(з його убили-зарізали, як страшно жити) та інших медіаблядей загалом, з цього можна отримати лулзи. Причому, саме сприйняття вчинків керманичів держави та оцінка їх дій по шкалі “зрада” чи “перемога” породило два протилежні табори - “порохоботів”, які вважали, що зради немає і всі, хто критикує владу провокатор та на т.з. адептів “зрадойобів” (“Зрадофілів”, як вони називають себе самі), які вбачають в кожному вчинку влади зраду національних інтересів та “зраду інтересів Майдану”™.
Якщо ви психолог і не пропускали пари по філософії, то цей пасаж у декілька абзаців для вас. Якщо ви незнайомі з філософією і психологією, просто пропустіть цей текст (пожалійте власний мозок).
І от уявіть собі в суспільстві існують т.з. “конвенції”. Ми сприймаємо це як “хороше” (дуже важливо, тут мається на увазі саме суб'єктивна оцінка) тому що хтось так сказав і вважаємо що це щось “погане”, тому що так хтось сказав. Просікаєте? Підемо далі. Як ви гадаєте, “конвенція” - річ усталена? Візьмемо два тривіальні приклади.
Питання. Нафіга ми це вам все це розповідаємо? Відповідь - у суб'єктивності сприйняття навколишнього світу шляхом категорій-конвенцій і полягає першопричина такого явища як зрада. Погодьтесь, якби вам було абсолютно похер на подружню зраду, тому самої зради не існувало б (в вашому внутрішньому світі). Інші люди засуджували це, але вам покласти (може тому що ви симетрично зраджуєте). Це найпростіший приклад, де чітко видно, чому науковці пропускають цю нєєбіческую херь і пишуть про якусь антинаукову херню, яка нікому не уперлась. Чи таки уперлась?
Отже, ми зрозуміли, що зрада це якась реакція або рефлекс на зміну манямірка анонімуса, або групи анонімусів, з якими він себе ототожнює, або кажучи “высокопарным слогом” (вибачте за московитську) такий собі інстинкт самозбереження суспільства. Це як коли горланить немовля, його треба погодувати, так і коли хтось горланить “зрада”, всі збігаються і кричать гучніше “зрада”, або дивляться на них, як на навіжених. Якось так. І при цьому це явище дуже суб'єктивне і одночасно соціально корисне у лапках.
Не дивлячись на те, що зрада є природною реакцією суспільства, такою собі тривогою за своє майбутнє, цією емоцію дуже легко маніпулювати. І якщо, одна справа, нею маніпулює троль заради лулзів, то коли ним же маніпулюють політтехнологи шляхом вкидів в ЗМІ і спічах політиків і, особливо, коли це елемент інформаційної війни - це становить реальну загрозу для суспільства або окремих його спільнот.
Чому так? Знову ж таки, оперуючи фактами із психології та психіатрії, й перетягнувши це на апарат теорії надійності, можна розглянути людську психіку як якусь складну комп'ютерну систему із багатьма вузлами. Такий собі аля Гугл, який виконує інтелектуальну обробку даних. При цьому в ньому стоїть такий собі спам фільтр на якісь запити. Уявили? А тепер уявіть, що ця система живе в інформаційному потоці, і у неї є скінченний запас надійності, але при цьому система відновлювана. Тепер перейдемо до самої психіки.
А що ж далі? Справа в тому, що зрада суб'єктивна і, як було наведено вище, формується на основі системи цінностей. Система цінностей не є усталеною, та формується на основі категорій-конвенцій. При чому, кожен анонімус може мати свій набір конвенцій, які перетинаються із конвенціями суспільства. Саме шляхом конвенцій анонімус усвідомлює себе членом суспільства. Не більше, не менше. А тепер уявімо, що відмова була спланована - це наслідок інформатаки. Що відбувається?
Що ми отримуємо на виході.
Нічого не нагадує? Впевнені?
До 2019 року ми були впевнені, що на це хворіє переважна більшість населення рашки. Nuff said. Виявилося, що 73% України також.
А ми просили - ДУМАЙ.ТЕ.